بسم الله الرحمن الرحیم(نسخه آزمایشی)

از کالج مدیریت هاروارد تا دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

کتاب در دست انتشار برگرفته از پژوهشی است که در باب شناخت سبک دانشگاه‌داری آیت الله مهدوی کنی رحمه‌الله‌علیه آغاز شده است. کتاب متشکل از هفت روایت است که از زبان سوم شخص مفرد بیان می‌گردد. فردی که یک هفته مهمان دانشگاه شده و در حین گشت‌وگذار در دانشگاه، با سبک، سیاق و بافت خاص دانشگاه امام صادق علیه‌السلام آشنا می‌شود.

بررسی وضعیت فعلی برخی از دانشگاه‌های خاص کشورمان نشان از سردرگمی، حرکت به سوی تهی‌شدن از هویت ممتاز و قرار گرفتن در برابر اهداف اولیه موسسان آن دارد. عموما فقدان ایده‌ای مدون و حساب شده در مورد دانشگاه، سبب اقدامات بی‌هدف و مدزده مدیران و حکمرانان دانشگاه‌ها شده است. بررسی مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های مدیران تراز اول برخی دانشگاه‌ها در سطح کشور نشانی بر این مدعاست.

چنین دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌هایی اعضا حلقه حکمرانی علوم اجتماعی را بر آن داشته است تا دستور کاری پژوهشی را پیرامون ایده دانشگاه اسلامی در اندیشه و بیان آیت الله مهدوی کنی رحمه‌الله‌علیه پی‌گیرند. کتاب حاضر متکی بر خروجی‌های اولیه این مسیر پژوهشی است. این کتاب که به زودی به صورت عمومی منتشر خواهد شد بر خلاف ادبیات عموم مقالات و کتب علمی، نثری‌روان و داستانی داشته و تلاش دارد تا برای عموم دانشجویان و اندیشمندان جامعه علمی فارغ از هر حوزه علمی و تخصصی مفید واقع شود.

اشتراک گذاری


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب